środa, 23 lipca 2014

Benzacne

"BENZACNE" lek na trądzik.
Takeda Pharma Sp. z o. o.

POJEMNOŚĆ: 30g (5)
CENA: 12zł (4)
WYDAJNOŚĆ: (4)
ZAPACH: nieprzyjemny siarkowy (1)
KONSYSTENCJA: kremowa ziarnista (4)

SKŁAD: 1 g żelu zawiera: substancję czynną: 100 mg benzoilu nadtlenku, substancje pomocnicze: karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

OPIS PRODUCENTA: Benzoilu nadtlenek po zastosowaniu na skórą łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionobacterim acne, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Działa on także złuszczająco na naskórek, zmniejsza liczbę zaskórników.
Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Stosować raz lub dwa razy na dobę.
Po umyciu i osuszeniu trądzikowej skóry na chorobowo zmienione miejsca nanieść niewielką ilość leku - wystarczającą do ich pokrycia - i delikatnie wetrzeć.
Zwykle w ciągu 2 do 3 pierwszych tygodni leczenia stosuje się lek o zawartości nadtlenku benzoilu 50 mg/g i w razie konieczności kontynuuje leczenie lekiem o zawartości nadtlenku benzoilu 100 mg/g.
Po użyciu leku należy umyć ręce.
Wprzypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

U MNIE: Zauważyłam lekkie złuszczanie naskórka, Krem się wchłania, jednak drobinki zostają na skórze, przez co nie nadaje sie pod makijaż. Stosuję go na noc. Jednak rano i tak muszę go zmyć bo to co nie wtarło się w poduszkę, zostaje na twarzy. Wielkiego wpływu na krostki nie ma, nie ma efektu SMARUJ WIECZOREM A RANO PO KROŚCIE ANI ŚLADU. Widocznie podrażnia skórę, występuje rumień, miejscami piecze. Nie wiem, czy kupię go po raz drugi, bo jako takich efektów zniewalających nie ma, ani na krostki, ani na przebarwienia czy szramki. (3)

OCENY kolejno od 1 do 5, gdzie 1 to najgorsza ocena

3 komentarze:

  1. Też stosowałam :) Szału nie zrobiło, zdecydowanie lepiej działają na mnie domowe maski (o ile stosowane są REGULARNIE) obecnie stosuje maskę z kurkumą i bardzo polecam

    OdpowiedzUsuń
  2. Na szczęście nie mam tego problemu ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. słyszałam raczej pozytywne opinie o tym , ale to wszystko zależy od skóry ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz ❀
Masz ciekawe rozdanie?
obserwacja za obserwacje (czynnie)
Zostaw namiary